חיפוי אבן

עבודות עבור חיפוי אבן

חיפוי אבן לקירות חיצוניים הפך למבוקש ביותר במבנים שונים במשק, לרבות בתים פרטיים, בנייני מגורים, מבני מסחר, משרדים ועוד. ביקוש זה נובע מיתרונות אסטטיים שחיפויים אלו מציגים, לצד הפחתה בעבודות תחזוקה של הקירות ועלייה ברמת האיטום והבידוד שלהן. כמו כן עבודות חיפוי אבן מסופקות על ידי חברות איטום מובילות במשק, כמו חברת א.ב איטום, עם מענה שלם החל מהתקנת חיפוי אבן חוץ, דרך ניקיונו ועד לתיקון בעיות איטום בחיפויים וחיזוק לוחות רופפים.

החיוניות שבחיפוי קירות חוץ

חיפוי קירות חוץ באבן, שיש וחומרים נוספים, מסייע בשמירה על בידודו ועל איטומו של המבנה ומגן עליו מפני פגעי מזג אוויר שונים לרבות לחות, גשם, רוחות ושמש. בנוסף לכך, חיפוי אבן מעניק למבנה חזות מרשימה ואסטטית התורמת לחזותו. יחד עם זאת, איכותי ככול שיהיה, חיפוי הקירות עם הזמן סובל מבלאי ויש צורך לתחזק, לנקות ואף לשקם אותו.

התקנת חיפוי לקיר חיצוני

חיפוי קיר חיצוני מעלה את רמת הבידוד והאיטום של המבנה ומשפר את חזותו. בימינו יש מגוון רחב של חומרים טבעיים ומלאכותיים עבור חיפוי קירות לרבות חיפויי אבן, שיש, קרמיקה, זכוכית, אלומיניום עץ ועוד. במרבית המקרים סוג החיפוי ייבחר כבר בשלבי תכנון של מבנה חדש או משוקם, וזאת בהתאמה לסוג הקירות והתשתיות. התאמה זו תבטיח את חוזקו ואטימותו של החיפוי ותמנע התרופפות של לוחות ובעיות במערכות האיטום. כמו כן, חיפוי אבן ניתן להתקין בשיטה רטובה או יבשה. שיטה רטובה כרוכה בהדבקת לוחות האבן ובשיטה יבשה תופסים את הלוחות של החיפוי לקיר בעזרת ברגים ודיבלים.

סוגים רבים ושונים של חיפויים

בשוק מוצע מגוון עשיר ואיכותי של חיפוי קירות חיצוניים מחומרים טבעיים ומלאכותיים, כאשר לכל חומר חיפוי יש איכויות משלו כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • חיפויי אבן- יש בשוק מגוון סוגים של חיפויי אבן טבעית מקומית או מיובאת, כאשר לכל אבן מאפיינים ייחודיים משלה. כך למשל, אבן כורכר הינה אבן חול נוחה לחריטה  ועיבוד, אבן גיר מציגה רמה גבוהה של בידוד, אבן ירושלמית היא אבן בהירה שנוח לסתת אותה, לאבן רמלה יש גוון אדמדם, אבן חברון היא סוג של אבן גיר, ואבן בזלת היא אבן כהה וחזקה עם רמה נמוכה של ספיחת נוזלים.
  • אלומיניום- חיפוי חזק ועמיד פשוט לניקוי ותחזוקה, שניתן גם למחזרו ולכן הוא נחשב ידידותי לסביבה, מעניק למבנה חזות מודרנית ועכשווית. כמו כן מדובר בחומר גמיש שנוח לעבד אותו, אשר ניתן ליצור עימו קשת רחבה של צורות. ניתן למצוא כיום חיפויי אלומיניום דמויי עץ ואבן.
  • GRC- חומר חיפוי זול, קל משקל, המספק רמה גבוהה של בידוד אקוסטי. הוא עשוי מתערובת של סיבי זכוכית ובטון ומאפשר הגעה לגימור ברמות גבוהות ביותר, לרבות אפשרות לעיצוב צורות ואלמנטים פיסוליים.
  • לוחות עץ- חומר חיפוי טבעי המתאים למגוון מבנים עם סגנונות עיצוב שונים.

 

בחירת חיפוי לקיר חיצוני

מתוך המבחר הקיים, בחירה של חיפוי לקיר חיצוני נדרשת לקחת בחשבון מספר פרמטרים. קודם כל יש לבחור בסוג חיפוי מתאים לסוג מבנה, סוג קירות ורמת בידוד ואיטום מבוקשת. בנוסף בחירת החיפוי נקבעת בהתאם למאפייני המבנה וסגנון עיצוב מבוקש, בין אם מדובר במבנה מודרני, כפרי, אותנטי וכדומה. בכל מקרה לבחירה נכונה של חיפוי מומלץ להיוועץ עם החברה המתקינה או עם האדריכל של המבנה.

איטום חיפוי אבן

חיפויי אבן נדרשים גם בעבודות איטום, המונעות חדירת רטיבות ומים לתוך הקירות והמבנה וכן מונעות נפילת לוחות חיפוי. מדובר בעבודות מקצועיות הנעזרות בפעולות של איטום בריסוס באמצעות סילרים וחומר ננו סטון, שמעניקות לחיפוי רמה גבוהה ביותר של איטום. שיטת עבודות האיטום משתנה בין חיפוי שמותקן בשיטה יבשה או רטובה.

חיזוק לוחות חיפוי רופפים

על פי חוק, מבנים עם חיפויי אבן נדרשים אחת בשנה לבדיקה חזותית של האחראי על הבניין ופעם בחמש שנים בבדיקה של מהנדס, לשם איתור ליקויים בלוחות החיפוי. לכן, לא אחת עם השנים יש צורך בחיזוק לוחות של חיפוי אבן בקיר חיצוני. עבודות אלו כרוכות בהליך מקצועי המורכב ממספר שלבים עיקריים, כפי שניתן לראות בדוגמא הבאה המבוססת על התקנה יבשה:

  • גידור ותיחום- בכדי להבטיח את העבודות המבוצעות, פעולות של גידור ותיחום מתחם עבודה חיוניות לסימון אזור העבודות ומניעת תנועה של אנשים לא מאושרים במקום, וכך להעלות את רמת בטיחות האזור ולמנוע פגיעות מיותרות.
  • החלפת חיפויים- יש להחליף ולחזק חיפויים רופפים, סדוקים או שבורים. חיזוק חיפויי אבן משתנה בהתאם לעובי הלוחות ונדרש בברגים מתאימים לסוג הלוח ומשקלו. במקרים של חיפוי אבן בעובי נמוך מחמישה עשר מ"מ, עבודות קידוח לא יעזרו ויש להסיר את החיפוי וליישם חדש במקומו. כמו כן, אם המבנה נמצא באזור קרוב לים יש צורך להיעזר בבורגי נירוסטה מיוחדים, בעלי רמה גבוהה של עמידות בפני מלח וחלודה.
  • כיסוי ואיטום- לאחר קידוח החיפוי יש לכסות ולאטום אותו כראוי, להביא את הלוח לרמת גימור מלאה ולנקות את החיפוי מאבק ולכלוך עם מים זורמים.

 

שיקום ותיקון חיפויים בסנפלינג ובמות הרמה

אחד האמצעים היעילים לתיקון ושיקום חיפוי קירות חוץ הינו בעזרת עבודה בגובה בסנפלינג ובעזרת במות הרמה מיוחדות. שיטה זו מייעלת ומקצרת את משך עבודות התיקון, חוסכת בעלויות וגם מבטיחה רמה גבוהה ביותר של עבודת תיקון ואיטום. העבודות עצמן מורכבות ממספר שלבים של ייבוש קירות, טיפול בטיח מתפורר וסדקים, החלפת לוחות פגומים, חיזוק לוחות ואיטומם בעזרת חומרים מתאימים.

ניקוי חיפוי אבן

עם השנים חיפויי אבן נוטים לספוח לכלוך אבק, פיח וכתמים. כמו כן חיפויי אבן נוטים להתלכלך לאחר עבודות שיפוץ של הבניין. את הלכלוך הזה יש לנקות בייחוד מחזית המבנה, וזאת בעזרת מים בלחץ גבוה עד קבלת קיר נקי עם הברקה מלאה. 

תוכן עניינים

משרדים:
עד עשר שנים אחריות על כל עבודה
נשמח לייעץ ולעזור בכל שאלה ובעיה. הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ ושירות מטעם קבלן מורשה ומוסמך. אנחנו מאמינים בתור חברה ותיקה כי עליכם לקרוא לנו פעם אחת בלבד. זו תהיה הוכחה לביצוע העבודה, בין אם גגות, קירות, עבודות בגובה ועוד – ברמה הגבוהה ביותר.
חברת א.ב איטום הינה חברה בעל וותק וניסיון רב בעולם האיטום
איטום גגות, איטום קירות, איטום קירות בסנפלינג, איטום מרפסות, איטום קירות ועוד.
דילוג לתוכן