איטום הגג לפני שמגיע החורף הבא

אל תחכו לגשם: איטום הגג לפני שמגיע החורף הבא

החורף אוטוטו מגיע ואתם צריכים לשאול עצמכם אם גג הבית או המבנה שברשותכם אטום לחלוטין לחדירת מים. שאלה זו הינה חשובה, שכן, אם קיימת בעיית איטום בגג הבית, ואפילו הקטנה ביותר, אזי יהיה לכם קשה עד בלתי אפשרי לטפל בה בחורף.

לחוות חדירת מים בעונה הגשומה זה תענוג מפוקפק ומוטב להקדים תרופה למכה ולבדוק את הגג. במידה ויש לכם חשד יש צורך להזמין מומחים לאיטום על מנת לקבל ייעוץ לגבי סוג האיטום הרצוי ולצורך קביעת מועד לביצועו. נזקי איטום הינם ישירים ועלולים לשבש בדרכים שונות את חייכם.

סוגי איטום

מבחינים במספר סוגי איטום גגות ויש צורך להתאים כל אחד מהם לצורך ולמצב גג המבנה שברשותכם. איטום באמצעות יריעות ביטומניות הינו אחד היעילים והטובים הקיימים בשוק, ורבים אומרים: הטוב ביותר.

מדובר על יריעות ביטומניות אותם מניחים על הגג בשיטות מיוחדות. הן עמידות לקור וחום קיצוניים, וכן, לפגיעות מכאניות. אינן מתאימות לגגות שיש עליהם מתקנים שונים אלא יותר לגגות חשופים. יש איטום באמצעות חומרים משחתיים או נוזליים על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, ואקרילי שמתאימים לגגות קלים, משופעים, גגות רעפים, גגות מרוצפים ולגגות עם מתקנים מרובים.

החומרים הללו מסוגלים להיכנס לכל סדק הקיים סביב רגלי המתקנים ולאטום אותם לחלוטין. זפת חמה היא פתרון מקובל ומסורתי שתמיד מומלץ.

שיקולים שיש לקחת בחשבון

נושא המחיר הינו משמעותי עבורכם. מומלץ לבדוק את נושא המחירים טרם ביצוע העבודות. צריך לציין כי איטום באמצעות יריעות ביטומניות הינו בין היקרים אבל נותן פתרון יעיל ואורך טווח, ואילו זפת חמה נחשב לאיטום טוב אבל מוגבל למספר שנים.

יש צורך להתחשב גם בנושא תחזוקת הגג, כאשר, לדוגמה, את הזפת יש לצבוע מדי שנה בצבע לבן. יש לכך עלויות שנתיות וכאב ראש נוסף.

נושא אחר שיש להביא בחשבון הוא סוג הגג. מרוצף, קל, משופע, עם רעפים וכדומה. ובהתאם לכך להזמין את סוג האיטום.

כללים נוספים

אי אפשר להניח יריעות ביטומניות כבדות על גג קל העשוי אסבסט או איסכורית.

גגות מרוצפים ניתן לאטום בשתי דרכים. איטום על הריצוף עצמו בעזרת חומר איטום שקוף או הרמת המרצפות וביצוע איטום יסודי מתחתיהן. יש לכל שיטה שיקולי תועלת ועלות.

הרמת מרצפות תייקר מאוד את האיטום אבל תיתן מענה ארוך טווח. בכל מקרה, כאשר מבצעים איטום גגות יש צורך להקפיד על איטום יסודי ומקיף שכולל איטום סביב מרזבים, סביב חורי ברגים קיימים ורגלי מתקנים, בנקודות משיקות של מעקי גגות.

יש לבצע עבודות הכנה שכוללות ניקוי הגג, סילוק מפגעים, גירוד חומרי איטום קודמים וכדומה.

אין לערבב בין משפחות חומרי איטום מאחר וחומרים שונים לא יחזיקו זה על זה. אם תזמינו ביצוע איטום בעונה היבשה תוך כדי עמידה על כללי האיטום הנכונים הללו תקבלו תוצאות מעולות.

תוכן עניינים

משרדים:
עד עשר שנים אחריות על כל עבודה
נשמח לייעץ ולעזור בכל שאלה ובעיה. הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ ושירות מטעם קבלן מורשה ומוסמך. אנחנו מאמינים בתור חברה ותיקה כי עליכם לקרוא לנו פעם אחת בלבד. זו תהיה הוכחה לביצוע העבודה, בין אם גגות, קירות, עבודות בגובה ועוד – ברמה הגבוהה ביותר.
חברת א.ב איטום הינה חברה בעל וותק וניסיון רב בעולם האיטום
איטום גגות, איטום קירות, איטום קירות בסנפלינג, איטום מרפסות, איטום קירות ועוד.
דילוג לתוכן