איטום חיובי ושלילי

במאמר הזה נסביר את שתי אפשרויות האיטום, איטום שלילי ואיטום חיובי ונסביר על כל אחד מהם, מתי מבצעים איטום שלילי או חיובי?

איטום חיובי זהו איטום מצדו החיצוני של המבנה, איטום שלילי הוא איטום מצידו הפנימי של המבנה, איטום שלילי או חיובי נעשה מתוך אילוצים טכניים כלשהן אוו מתוך שיקולים תיכנוניים.

ביצוע של איטום שלילי וחיובי

כאמור, האיטום החיובי נעשה על המשטח החיצוני של המבנה איטום זה יוצר מחיצה בין הקירות של המבנה, האיטום השלילי לעומת זאת נעשה במשטחים הפנימיים של אותו מבנה, איטום חיובי היא שיטה נפוצה יותר מאשר איטום שלילי, רוב אנשי המקצוע משתמשים בצורה הזאת של האיטום.

פעם לא כמו היום, לא היו חומרי איטום מתקדמים, בשני העשורים האחרונים הוצאו לשוק חומרים איכותיים יותר וחזקים יותר, כמו לדוגמא יריעות ביטומניות, דבקים אקריליים ועוד חומרים איכותיים אחרים.

גם למתכנן וגם למצבע העבודה ישנן מגוון רחב של אפשרויות כאשר הם מבצעים איטום חיובי, מה שלמעשה נותן יתרון מאוד משמעותי לאיטום החיובי על מפני האיטום השלילי. דוגמא טובה היא שעם איטום שלילי קיים קושי אמיתי לאטום רצפות של בטון תת קרקעיות מהיסבה הפשוטה שלא ניצן ליצור איטום איכותי מצדו הפנימי של חלקי מעטפת המבנה, לאיטום חיובי יש יתרון, הוא מגן על הבטון מבעיה של קרקע שהיא קורוזובית ותוקפנית. קרקע מסוג זה יכולה לתקוף את הבטון במרוצת הזמן ולגרום נזקים לקונסטרוקציה עד כדי כך שהיא כבר לא תהיה ברת תיקון.

היאטום השלילי אשר מיושם על צידו הפנימי של המבנה, השימוש העיקרי באיטום שלילי הוא בתיקון של מפגעים ונזקים וגם תיקון כשלים של איטום חיובי ואו כאשר הקרקע חוסמת את חלקו החליצוני של המבנה ואז בעצם אין כל אפשרות פרקטית לבצע תיקון בחלק החיצוני של אותו מבנה.

ההסתברות היא שכ 75% מהעבודות בהם משתמשים באיטום שלילי הן למטרה של תיקונים ושאר ה – 25% הן למטרה של איטום מבנים חדשים, 5% מתוך ה 25% הנותרים הם איטום שלילי בנוסף לאיטום החיובי ולא רק איטום שלילי לבד.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית לביצוע איטום אצלכם במנה, אנחנו בא.ב איטום מציעים לכם שירותים מקצועיים במחירים שפויים עם 10 שנות אחריות, צרו איתנו קשר כבר עכשיו להצעת מחיר!

לחצו כאן למידע נוסף על איטום קירות

תוכן עניינים

משרדים:
עד עשר שנים אחריות על כל עבודה
נשמח לייעץ ולעזור בכל שאלה ובעיה. הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ ושירות מטעם קבלן מורשה ומוסמך. אנחנו מאמינים בתור חברה ותיקה כי עליכם לקרוא לנו פעם אחת בלבד. זו תהיה הוכחה לביצוע העבודה, בין אם גגות, קירות, עבודות בגובה ועוד – ברמה הגבוהה ביותר.
חברת א.ב איטום הינה חברה בעל וותק וניסיון רב בעולם האיטום
איטום גגות, איטום קירות, איטום קירות בסנפלינג, איטום מרפסות, איטום קירות ועוד.
דילוג לתוכן